OLIMPIADY SPECJALNE

Nauka i mecz Polska-Rumunia

Stało się już oczywiste, że moje wpisy dotyczą edukacji stomatologicznej. Czerwiec jest miesiącem PASE, czyli wyjazdu do Sopotu na świetną konferencję połączony z kilkudniowym urlopem. Ciekawe wykłady, nowe znajomości, piękna pogoda, doskonały klimat do zdobywania wiedzy. Początek czerwca zdominowało jednak inne wydarzenie i nie do końca chodzi o tytułowy mecz Polska – Rumunia, ale o to co się wydarzyło przed nim – 6 czerwca w trakcie zgrupowania w Warszawie. Spełniło się wówczas marzenie 7 letniego Szymka – podopiecznego Hospicjum Dom Małego Księcia w Lublinie.
Kiedy kilka miesięcy temu o.Filip z Hospicjum zadzwonił do mnie z prośbą o spotkanie z Panem Robertem Lewandowskim poczułam, że ktoś pokłada we mnie bardzo dużo wiary. Dzięki współpracy z Olimpiadami Specjalnymi Polska udało się odpowiednio pokierować prośbę Szymka i jego rodziny. Tak więc ostatnio myśli moje i moich bliskich były przy Szymku i jego marzeniu, które spełniło się w 200%, bo spotkanie z p. Lewandowskim przerodziło się w spotkanie z Reprezentacją, która w późniejszym meczu strzeliła 3 brami – tak jak Piłkarze obiecali „po jednej dla każdego z braci”.
Uwielbiam takie historie i czuję się najszczęśliwszą osobą gdy mam możliwość je współtworzyć. Wczoraj przyszła na mój domowy adres przesyłka z Hospicjum w Lublinie :), a w telefonicznych długich rozmowach usłyszałam wiele ciepłych wspomnień i radosnych opowieści ze spotkania. Dziękuję Panu Lewandowskiemu za jego postawę, Reprezentacji za otwartość i wszystkim, którzy umożliwili to spotkanie za chęci do takich działań i przyjęcie moich próśb. Wszystkiego najlepszego dla Szymka i jego rodziny ! ?

HOSPICJUM MK 2017-06-08m

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz